Autor Tekstu: Martyna Małysiak

Miłość nie jest stanem entuzjazmu. To czasownik. Oznacza działanie, demonstrację, rytuał, praktyki, komunikację, ekspresję. To zdolność do wzięcia odpowiedzialności za własne zachowanie. Odpowiedzialność to wolność- tak o miłości pisała Natasha Lunn w książce Conversations on Love

Naszym zdaniem to także dotyczy miłości do samej siebie! Czyli tego najważniejszego uczucia, które towarzyszy nam (bardziej lub mniej) każdego dnia. La Bomba chce ułatwić Wam tę praktykę, przychodząc ze szczotką do masażu ciała.

Kochamy być masowane, a tym bardziej, gdy pozytywnie wpływa to nie tylko na naszą duszę, ale i ciało. Antycellulitowa szczotka do ciała to zaklęcie zamknięte w drewnianej rączce i naturalnym włosiu. Przeznaczona do złuszczania naskórka, wygładzania oraz naturalnej stymulacji krążenia. Ponadto szczotkowanie ciała pobudza zmysły, pozytywnie wpływa na układ limfatyczny i przyspiesza pozbywanie się toksyn. Współzałożycielka HigherDose, Lauren Berlingeri, mówi Szczotkowanie to potężna ajurwedyjska praktyka, która zarówno złuszcza skórę, jak i otwiera ścieżki detoksykacji, wspomagając drenaż limfatyczny i zwiększając odporność.

Wiemy już jak wygląda i do czego służy, ale jak się do tego zabrać? Już podpowiadamy!

1. Masaż rozpocznij od stóp i stopniowo przesuwaj się w górę, w kierunku serca. Nie naciskaj zbyt mocno, aby nie podrażnić naskórka. 

2. Przyłóż szczotkę do biodra i wykonuj ruchy do wewnątrz, następnie brzuch i klatka piersiowa. 

3. Szczotkuj ramiona po wyszczotkowaniu stóp, nóg i środkowej części ciała. Kieruj swoje ruchy w stronę pach, węzłów chłonnych. 

4. Szczotkuj skórę wykonując szerokie, okrężne ruchy zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

5. Każdy etap realizuj taką samą ilością powtórzeń od 5 do 10.

6. Po szczotkowaniu na sucho weź chłodny prysznic, aby usunąć suchą skórę.

That's it!

To proste zadanie, wykonywane regularnie sprawi, że nie tylko Twoja skóra Ci podziękuję, ale i Ty sobie samej za self care, masaż i chwilę dla siebie. 

W kolejnym wpisie opowiemy Ci o właściwościach oleju Natural MONOI. Stay tuned!

Yours, La Bomba